Grupa Thea

Grupa Thea

Thea jest niezależną, rodzinną firmą farmaceutyczną specjalizującą się w badaniach, rozwoju i komercjalizacji produktów okulistycznych.

 

Thea została założona w 1994 roku przez członka czwartego pokolenia okulistycznej dynastii Chibretów, Henriego, i odegrała ważną rolę w najnowszych osiągnięciach farmakologicznych. Dziś jest wiodącą niezależną grupą opieki okulistycznej w Europie.

 

Firma z siedzibą w Clermont-Ferrand kontynuuje ekspansję, otwierając filie w Europie, Rosji, Afryce Północnej i Ameryce Południowej.

 

Obecnie grupa Thea tworzy sieć łączącą ponad 900 pracowników na całym świecie, a jej produkty są dostępne w ponad 70 krajach.

 

Jean-Frédéric Chibret (członek rodziny piątego pokolenia) przewodniczy firmie od 2008 roku, a Henri Chibret, pozostając na czele Thea Holding, skupił się na rozwoju strategii naukowej i finansowej grupy.

Grupa Thea

Historia

150 lat doświadczenia w okulistyce

Laboratoires Thea stanowi ukoronowanie rodzinnej i przemysłowej sagi zapoczątkowanej w XIX w. – sagi rodziny CHIBRET. Historia związków z okulistyką zaczęła się od Paula CHIBRET (1844-1911), wielkiego protoplasty rodu, założyciela Francuskiego Towarzystwa Okulistycznego (SFO w 1883 r.). Zainteresowanie okulistyką było, jak to często w życiu bywa, dziełem przypadku. W 1870 roku, podczas pobytu w Afryce, Paul zachorował na obustronne zapalenie siatkówki. Przyrzekł sobie wówczas, że jeśli odzyska w pełni wzrok, poświęci życie okulistyce.

 

 

Dzieje Rodziny CHIBRET to historia sukcesu firmy, która dzięki zamiłowaniu do badań i pasji swoich właścicieli, stała się jednym z głównych graczy na europejskim rynku okulistycznym. Każde kolejne pokolenie odciskało swój znak we francuskiej i europejskiej okulistyce.

 

Jako pierwsze zostało utworzone w 1902 roku w Clermont-Ferrand laboratorium CHIBRET. U podstaw jego działalności leżała pasja opracowywania i wytwarzania preparatów okulistycznych. Jednak prawdziwy rozwój działalności firmy nastąpił po II wojnie światowej wraz z rozwojem przemysłu farmaceutycznego.

 

W 1974 roku powstało laboratorium badań i rozwoju Transphyto. Rozpowszechnianie najnowszych produktów firmy Thea powierzane było przez wiele lat firmom takim, jak: Alcon, Allergan, Merc, CIBA Vision. W 1994 roku podjęto decyzję, aby rozpocząć dystrybucję produktów pod własną marką. Połączono działalność Transphyto i Laboratoires Thea, dzięki czemu powstała jedna z najbardziej liczących się firm farmaceutycznych – Laboratoires Thea, która skupiona jest wyłącznie na problematyce chorób oczu. Główna siedziba firmy wciąż mieści się w Clermont-Ferrand we Francji. W ciągu 20 lat to małe przedsiębiorstwo stało się wiodącą grupą okulistyczną. Aktualnie Thea zajmuje trzecią pozycję wśród firm tej branży w Europie, a nowoczesne produkty wywodzące się z laboratoriów firmy są dziś obecne na wszystkich kontynentach

Rozwój firmy opiera się na kluczowej roli innowacji niemal w każdym z obszarów leczenia, m.in.: zespołu suchego oka, alergii, jaskry, infekcji oczu i powiek, zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Firma nie osiągnęłaby tego sukcesu, gdyby nie ludzie. Od zawsze Thea przyciągała ludzi z pasją, w tym interdyscyplinarny zespół naukowców: farmakologów, toksykologów, okulistów, farmaceutów, chemików oraz innych specjalistów, których zadaniem było i jest śledzenie postępu w dziedzinie patofizjologii, biotechnologii, genetyki, nowoczesnych technologii oraz wykorzystanie tej wiedzy w tworzeniu produktów nowej generacji.

 

Kalendarium

 1. 1883

  Paul Chibret zakłada Francuskie Towarzystwo Okulistyczne i wraz ze swoim siostrzeńcem, Henrym, opracowuje nowatorskie leki okulistyczne.
 2. 1902

  Henry Chibret zakłada Laboratoria Chibret w Clermont Ferrand we Francji.
 3. 1946

  Pod zarządem Jean'a Chibret, firma Laboratories Chibret staje się wiodącą firmą okulistyczną w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie.
 4. 1969

  Następuje połączenie firm MSD i Laboratories Chibret i utworzenie Laboratories MSD-Chibret.
 5. 1978

  - Dwóch synów Jeana, Jacques i Henri, przejmują firmę
  pod koniec lat 70.
    - Henri Chibret tworzy Transphyto - niezależne okulistyczne laboratorium badawczo-rozwojowe, które zajmuje się głównie zdobywaniem licencji na aktywne substancje uzyskane we własnych badaniach.
    - Jacques Chibret zakłada Biophysic Médical, firmę specjalizującą się w produkcji sprzętu laserowego i ultradźwiękowego służącyego do leczenia i diagnozowania chorób oczu. Biophysic Médical staje się największą światową firmą tego rodzaju.
 6. 1994

  Poprzez utworzenie Laboratoires Théa, Henry Chibret decyduje się na komercjalizację produktów stworzonych dzięki badaniom Transypho.
 7. 1995

  Pierwsze wykorzystanie butelki z systemem ABAK® we wprowadzonym preparacie przeciwalergicznym Naabak®
 8. 1996

  Utworzenie przedstawicielstwa Laboratorios Théa w Hiszpani.
 9. 2000

  - Utworzenie Théa Pharma w Belgii.

  - Wprowadzenie preparatu Timabak® w Japoni.

 10. 2001

  - Fuzja Transphyto i Laboratories Théa.
    - Utworzenie Théa Pharma w Szwajcarji i Laboratories Théa
  w Portugalii
  .
 11. 2002

  - Przejęcie włoskiego laboratorium okulistycznego Farmila.
  - Przejęcie różnych produktów Belpharma umacnia pozycję Théa
  w Belgii i pozwala firmie wkroczyć na rynek holenderski.
 12. 2003

  Światowe przejęcie linii produktów okulistycznych od MSD.
 13. 2004

  Skonsolidowany przychód osiąga 100 milionów euro.
 14. 2005

  - Utworzenie własnych sił sprzedażowych w Afryce.

  - Utworzenie Théa Pharma w Niemczech

 15. 2006

  - Utworzenie Pharm-Supply Théa AG w Polsce.
 16. 2007

  - Théa uzyskuje dopuszczenie do obrotu dla preparatu AZYTER®, pierwszego roztworu okulistycznego azytromycyny.

  - Przejęcie Europhta Laboratories w Monako.

 17. 2008

  - Utworzenie spółki joint-venture Spectrum Théa w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
  - Théa zostaje udziałowcem Siséne.
 18. 2009

  - Światowe przejęcie linii produktów okulistycznych od firmy Novartis.

  - Uzyskanie dopuszczenia do obrotu preparatu Zirgan w USA (rejestracja FDA) we współpracy z Sirion Therapeutics.

  - Rozpoczęcie aktywności na terenie Rosji.

 19. 2010

  Przejęcie leku Mydriasert od Carl Zeiss Meditec.
 20. 2011

  - Nabycie produktów okulistycznych od Novartis w 30 krajach europejskich, a także w Turcji, Kanadzie i Meksyku.
    - Utworenie filii w Austrii i Turcji.
    - Otwarcie oddziału Nordic w Szwecji, obejmującego również Skandynawię i Finlandię.
 21. 2012

  - Powołanie Fundacji Théa - dzielenie się wiedzą.
  - Wprowadzenie na rynek tubki z technologią Steri-Free® do dozowania żeli bez konserwantów.
 22. 2014

  Utworzenie Théa Mexico.
 23. 2015

  - Utworzenie Théa w Maroku i na Ukrainie.

Grupa Thea

Rodzina Chibret

Przeznaczenie to zbieg okoliczności, któremu chcemy przypisać głębszy sens.

To właśnie ono sprawiło, że firma rodziny Chibret stała się jednym z ważniejszych graczy w europejskiej branży farmaceutycznej w zakresie okulistyki.

 

Okulistyczna historia rodziny sięga schyłku II Cesarstwa Francuskiego. Młody lekarz polowy, Paul Chibret, służący wtedy w Algierii, zapadł na poważną chorobę oczu, przez którą omal nie oślepł. Po powrocie do Francji, podczas leczenia pod okiem znamienitych europejskich okulistów, zrodziła się w nim pasja do tej nauki.

 

Obecnie za sterami rodzinnego interesu stoi już piąte pokolenie Chibretów. Dwóch obecnych prezesów obrało sobie za cel kontynuowanie dzieła przodków, stawiając mocno na innowacje, szczególnie w dziedzinie preparatów okulistycznych bez konserwantów, a także stosując politykę zrównoważonej działalności.

 

 

JEAN-FREDERIC CHIBRET

Od 2008 roku dyrektorem firmy Laboratoires Thea jest Jean-Frédéric CHIBRET. Henri CHIBRET pozostaje wciąż dyrektorem generalnym Thea Holding, skupiając się na naukowej i finansowej strategii grupy.

 

Jean-Frederic CHIBRET stworzył nowe oddziały firmy w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce i Grecji oraz uruchomił sieć sprzedaży na wyłączność w Afryce.

 

W 2009 roku nadzorował przejęcie kilku produktów z okulistycznej oferty firmy Novartis, co umożliwiło firmie Thea rozpoczęcie działań w kolejnych krajach, między innymi w Rosji. Dwa lata później kolejne przejęte produkty pozwoliły firmie zaistnieć na rynku szwedzkim, norweskim, fińskim, duńskim, austriackim i tureckim.

 

W ten sposób Jean-Frédéric CHIBRET umożliwił firmie intensywny rozwój. Dzięki jego wysiłkom, Laboratoires Thea zdobyła jeszcze większy udział w rynku europejskim niż wcześniej Laboratoires CHIBRET i stała się kluczowym graczem w branży okulistycznej na kontynencie. Celem wysiłków podejmowanych przez Jeana-Frédérica jest możliwość zaoferowania okulistom jak najszerszego asortymentu produktów w obszarze zarówno diagnostyki, chirurgii oraz leczenia. Prowadzenie wewnętrznych badań, bycie zawsze na bieżąco z technologiami oraz polityka polegająca na przejmowaniu konkretnych produktów mają ten sam cel: spełnienie wszystkich potrzeb specjalistów praktyków, niezależnie od rodzaju prowadzonej przez nich działalności.

 

Zrównoważony rozwój firmy Laboratoires Thea oparty jest bardziej niż kiedykolwiek na silnych, zdrowych podstawach finansowych i na rozwoju innowacji, ale przede wszystkim na pragnieniu kontynuowania tradycji rodzinnej.

HENRI CHIBRET

Po studiach farmaceutycznych w Clermont-Ferrand i spędzeniu roku w Ameryce Północnej w stanie Nowy Jork i w Quebecu, w 1965 roku Henri CHIBRET zaczął zarządzać całą działalnością eksportową firmy Laboratoires CHIBRET. Jednym z jego priorytetów było wprowadzenie firmy CHIBRET do Niemiec i krajów Zatoki Perskiej: Iranu, Iraku i Arabii Saudyjskiej.

 

Po sprzedaniu firmy Laboratoires CHIBRET spółce Merck w 1969 roku, Henri CHIBRET pracował przez kilka lat w firmie Merck w Brukseli, następnie w firmie Ferlux w Clermont-Ferrand.

 

W 1978 roku stworzył firmę Laboratoires Transphyto i opracował nowe cząsteczki stosowane w okulistyce. Była to zdecydowanie innowacyjna strategia, w zasadzie jeden z pierwszych francuskich „start-upów”, który wprowadzał na rynek swoje innowacje poprzez francuskie i zagraniczne laboratoria, uzyskując dochody z opłat licencyjnych oraz sprzedaży opatentowanych surowców. Kolejną innowacją firmy Transphyto było zlecanie podwykonawcom większości działań związanych z badaniami oraz wykorzystywanie możliwości najlepszych instytutów badawczych.

 

W 1994 r. została utworzona firma Laboratories Théa. Celem była komercjalizacja nowych produktów Transphyto, początkowo we Francji, a później w całej Europie.

 

Rozwój Théa Laboratories opierał się (podobnie jak w przypadku Chibret Laboratories i Biophysic Medical) na innowacjach, w szczególności w dziedzinie suchego oka, opryszczki ocznej, alergii, jaskry, infekcji itp.

 

Henri Chibret podążał za tradycją swojej rodziny i opracował innowacyjne opakowania dla swoich produktów. W 1996 roku wprowadził na rynek pierwszą jednodawkową butelkę, umożliwiającą wyeliminowanie z kropli środków konserwujących – ABAK®. System ABAK® utrzymuje jałowość kropli nawet do trzech miesięcy po otwarciu. Butelka ABAK® pozwala uniknąć niepożądanych skutków ubocznych wywołanych przez konserwanty. Jak na ironię, Henri pozbył się konserwantów, które jego ojciec wprowadził jakieś 50 lat wcześniej!

 

Na początku XXI wieku Henri postawił sobie trzy cele: zwiększyć wysiłki badawcze, kontynuować ekspansję grupy w Europie i postawić u steru firmy nowe pokolenie Chibretów, swojego siostrzeńca Jean-Frédéric'a CHIBRET.

JACQUES CHIBRET (1941-1989)

Jacques CHIBRET w 1974 roku założył Biophysic Médical, firmę specjalizującą się w produkcji sprzętu laserowego i ultradźwiękowego służącym do leczenia i diagnozowania chorób oczu. Biophysic Medical stała się największą światową firmą tego rodzaju. Sprzedawała automatyczne urządzenia służące do badań elektrofizjologicznych (Pantops), których powstanie było efektem prac badawczych przeprowadzonych we współpracy z Wydziałem Okulistycznym Uniwersyteckiego Szpitala w Clermont-Ferrand.

 

Podobnie jak firma Laboratoires CHIBRET, firma Biophysic Medical w latach osiemdziesiątych osiągnęła punkt krytyczny – była jednocześnie zbyt duża i zbyt mała. Aby stać się ważnym graczem na rynku amerykańskim, który stanowił 70% rynku światowego, firma Biophysic Medical połączyła się z francuską grupą farmaceutyczną Synthelabo Medical* poprzez jej głównego udziałowca, firmę L'Oréal. W ten sposób, w 1984 roku powstała firma Biophysic Medical USA, której dyrektorem generalnym został Alain Charmant. Firma szybko osiągnęła sukces.

 

Jacques pokładał dużą wiarę w zastosowanie lasera excymerowego do refrakcyjnej operacji rogówki. Wraz z dr Crozafonem i we współpracy z Uniwersytetem w Nicei stworzył pierwszy prototyp. Niestety, projekt został przerwany w wyniku tragicznej śmierci Jacques`a w Afryce, kiedy to został śmiertelnie ranny podczas safari w Kamerunie w lutym 1989 roku. Pojechał tam, aby przywieźć z powrotem osobiste rzeczy Jeana CHIBRET, który zmarł kilka tygodni wcześniej. Rok 1989 na zawsze pozostanie tragicznym punktem historii rodziny.

 

JEAN CHIBRET (1915-1989)

Po śmierci swojego ojca, Henry'ego CHIBRET, w 1943 roku, Jean CHIBRET nadał działalności firmy Laboratoires CHIBRET wymiar krajowy oraz międzynarodowy, co pozwoliło jej objąć pozycję lidera w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Jako przedstawiciel trzeciego pokolenia farmaceutów (Jean CHIBRET ukończył studia w Clermont-Ferrand i Tuluzie wraz ze swoją przyszłą żoną, Marguerite Delcher) był wizjonerem i niestrudzonym przedsiębiorcą, który wyrobił sobie opinię kreatywnego przemysłowca. W ciągu niespełna dwudziestu lat stworzył całą gamę kropli i maści do oczu. Firma Laboratoires CHIBRET stała się liderem w produkcji większości klas terapeutycznych leków stosowanych w okulistyce, między innymi antybiotyków i kortykosteroidów. Laboratoria badawcze firmy były wtedy najważniejsze na świecie. Blisko współpracowały z badaczami naukowymi, zwłaszcza na Uniwersytecie Clermont-Ferrand.

 

W 1946 roku Jean odwiedził firmę Merck Laboratories w Stanach Zjednoczonych i nawiązał z nią bliską współpracę. W pierwszej kolejności nabył licencję firmy na streptomycynę, a później na kortykosteroidy (w 1950 roku wprowadził na rynek pierwsze krople z kortyzonem, a następnie z hydrokortyzonem i deksametazonem). Zrewolucjonizowało to leczenie stanów zapalnych oka.

 

Oprócz badań przeprowadzanych na cząsteczkach, Jeana CHIBRET interesowały też opakowania. Informacje ze świata nauki były kolejną jego obsesją. Jako pierwszy zauważył, jak ważna jest komunikacja audiowizualna i rozpoczął intensywną produkcję filmów szkoleniowych dla okulistów. Wyprodukowano ponad 200 filmów z udziałem najważniejszych osób w branży. Jean CHIBRET wierzył, że prowadzenie prac badawczo-rozwojowych musi być podstawą do rozwoju firmy. Stworzył całą wewnętrzną strukturę na potrzeby badań, aby umożliwić spójny rozwój nowych produktów. Powołał interdyscyplinarny zespół, który miał zbadać nowe możliwości wykorzystania technologii związanych z fizyką, chemią i biologią przy rozwoju farmakopei. Jednocześnie korzystał z prac wszystkich instytucjonalnych sieci badawczych. W końcu otworzył największe na świecie centrum dokumentacji, Instytut CHIBRET, który jest odwiedzany przez tłumy młodych specjalistów. Wydawał czasopismo CHIBRET Journal rozsyłane do 15 000 okulistów. Każdego roku organizował sympozja o tematyce okulistycznej, w których udział brali naukowcy z Clermont-Ferrand. Wkrótce nazwisko CHIBRET stało się synonimem dyscypliny, etyki i jakości. Wierny rodzinnym tradycjom, Jean CHIBRET interesował się oczywiście jaglicą i wspierał międzynarodowe czasopismo poświęcone tej tematyce, finansował nagrody oraz wiele zespołów badawczych.

 

Ponieważ nie dysponował środkami finansowymi, koniecznymi do dystrybucji swoich produktów na cały świat, w 1969 roku połączył siły z amerykańskimi laboratoriami firmy MSD, która stała się wiodącym producentem leków okulistycznych, zwłaszcza w dziedzinie innowacyjnego leczenia jaskry (Timoptic, Trusopt, Cosopt). W tym samym czasie firma MSD uczyniła rejon Clermont-Ferrand ważnym ośrodkiem badawczym i produkcyjnym. Linia produkcyjna zakładu Laboratoires CHIBRET stała się jedną z najnowocześniejszych i najbardziej imponujących w Europie.

HENRY CHIBRET (1876-1943)

Syn farmaceuty, który również jako farmaceuta praktykował w Clermont-Ferrand. Henry CHIBRET zachęcony przez swojego wuja Paula, pasjonował się opracowywaniem i wytwarzaniem preparatów okulistycznych. Preferował maści, ponieważ z kroplami do oczu wiązał się wówczas szereg problemów ze stabilnością i jałowością. W 1902 roku założył firmę Laboratoires CHIBRET, która rozwijała się umiarkowanie, podobnie jak jej francuscy i zagraniczni konkurenci. W Farmakopei uwzględniono bowiem tylko kilka substancji czynnych (sole mineralne, sole organiczne i alkaloidy), co hamowało proces tworzenia nowych możliwości leczenia. Przemysł farmaceutyczny zaczął rozwijać się w obszarze okulistyki dopiero po II wojnie światowej.

 

Tak jak jego wuj Paul, Henry CHIBRET zaprzyjaźnił się z wieloma okulistami. Podczas wojny, gdy Uniwersytet w Strasburgu przeniósł się do Clermont-Ferrand, nawiązał bliską relację z Albertem BRONNEREM, który w 1945 roku objął stanowisko profesora okulistyki na Uniwersytecie w Strasburgu.

 

Pierwsze produkty firmy CHIBRET, które odniosły sukces, pozwoliły Henry'emu rozwinąć działalność.

PAUL CHIBRET (1844-1911)

Od niego zaczęła się historia, która trwa do dziś. Paul CHIBRET został lekarzem wojskowym, który u schyłku II Cesarstwa Francuskiego (1852–1870) stacjonował w leżącej przy granicy z Tunezją Konstantynie. Tam zainteresował się jaglicą – chorobą, która stała się jego życiową pasją. Niedługo później został zmobilizowany do kampanii we wschodniej Kabylii (Algieria), gdzie w 1871 roku zaatakowało go obustronne zapalenie naczyniówki i siatkówki, które omal nie doprowadziło go do utraty wzroku.

 

Po powrocie do Francji ubiegał się o leczenie u polskiego prof. Gałęzowskiego, a także konsultował się z prof. Deweckerem oraz z najważniejszymi paryskimi klinikami okulistycznymi. Obiecał, że jeżeli odzyska w pełni wzrok, poświęci się okulistyce. W 1875 roku opuścił Paryż oraz wystąpił z wojska i powrócił do swojej rodzinnej Owernii. Otworzył prywatny gabinet w Clermont-Ferrand, został jedynym okulistą na terenie Masywu Centralnego, a następnie otworzył oddział okulistyczny w szpitalu Hôtel Dieu.

 

Oprócz swojej zwykłej praktyki pasjonował się badaniem oraz obserwacją różnego rodzaju zaburzeń patologicznych występujących u leczonych przez niego pacjentów. Przez całe życie interesował się zagadnieniem zakażeń i technik aseptycznych. Prace naukowe Paula CHIBRET mają duże znaczenie i obejmują różne dziedziny okulistyki. W swojej pracy badawczej i naukowej przywiązywał również ogromną wagę do wymiany doświadczeń z innymi specjalistami w całej Europie. Czynnie przyczynił się do powołania w dniu 29 stycznia 1883 roku w Paryżu Francuskiego Towarzystwa Okulistycznego, którego był pierwszym przewodniczącym. Paul CHIBRET był cieszącym się uznaniem lekarzem, chirurgiem, badaczem i wynalazcą.

Grupa Thea

Misja

„Thea pragnie być partnerem
każdego lekarza i jego pacjentów
dzień po dniu”


Thea pragnie towarzyszyć przede wszystkim lekarzom w ich codziennej praktyce. Jako europejski lider w zakresie okulistyki, obecny w 70 krajach na całym świecie, postawiliśmy sobie za cel odpowiadanie na wszelkie potrzeby lekarzy, niezależnie od rodzaju praktyki, jaką prowadzą i schorzenia okulistycznego, jakie leczą. Współpracujemy z naukowcami, lekarzami i chirurgami. Razem z nimi i dzięki nim, koncentrujemy się na ciągłym poszukiwaniu nowych cząsteczek i terapii oraz technologii wytwarzania i pakowania swoich produktów. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania pozwalające na wspieranie i leczenie pacjentów na każdym etapie choroby.

Efektem misji jest także wspieranie edukacji okulistów oraz ułatwienie dostępu do najnowszych doniesień i badań światowych w zakresie okulistyki. Jednym z elementów jest organizowany corocznie europejski konkurs Théa euRopean cOntest of clinical cases in PatHologies of the eYe – TROPHY, poświęcony różnorodnym obszarom terapeutycznym, czy Europejski Kongres Młodych Okulistów – European Young Ophthalmologists’ Meeting EMYO.

Thea na świecie

Thea na świecie

Obecnie Laboratoires Thea oferuje swoje produkty z pomocą spółek zależnych, dystrybutorów i licencjobiorców w 70 krajach na całym świecie – w Europie, Afryce, Ameryce Północnej, Południowej i Łacińskiej oraz w krajach Dalekiego Wschodu, takich jak Japonia i Korea.
W Polsce produkty Laboratoires Thea są obecne od blisko 15 lat, ciesząc się dużym zaufaniem zarówno wśród lekarzy, farmaceutów, jak i pacjentów.

Thea na świecie

Afryka i Bliski Wschód

Oddziały
Arabia Saudyjska, Kuwejt, Maroko, Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Dystrybutorzy
Algieria, Benin, Burkina Faso, Burundi, Czad, Kamerun, Kongo, Gabon, Gwinea, Iran, Liban, Madagaskar, Mali, Mauretania, Mauritius, Niger, Republika Środkowowafrykańska, Rwanda, Senegal, Togo, Tunezja, Wybrzeże Kości Słoniowej

 

Thea na świecie

Ameryki

Oddziały
Chile, Kanada, Meksyk

 

Dystrybutorzy
Brazylia, Kolumbia, Stany Zjednoczone

 

Thea na świecie

Azja i Oceania

Dystrybutorzy

Filipiny, Hong Kong, Korea Południowa, Malezja, Singapur, Tajlandia