infolinia: 22 849 49 62

INNOWACJE THEA 


Od początku działalności firm, prowadzonych przez rodzinę CHIBRET, ich intensywny rozwój opiera się na innowacjach. Laboratoires Thea dokłada wszelkich starań, aby pozostać pionierem i liderem w dziedzinie okulistyki. Najlepszą metodą, by wciąż dokonywać przełomowych odkryć jest:

  • nieustanne angażowanie się w ogólnoświatowe, interdyscyplinarne i długoterminowe badania naukowe
  • ciągłe poszukiwanie oraz inwestowanie w nowoczesne technologie
  • budowanie trwałych relacji i współpraca z lekarzami, farmaceutami i pacjentami.

Celem podejmowanych wysiłków jest możliwość zaoferowania okulistom i ich pacjentom jak najszerszego asortymentu nowoczesnych, najlepszych jakościowo i wygodnych w stosowaniu produktów w każdym obszarze okulistyki (diagnostyki, leczenia i chirurgii). Obecnie Thea oferuje aż 54 specjalistyczne preparaty. To kompleksowe i nowoczesne portfolio produktowe jest zarazem najbogatszą ofertą na rynku europejskim produktów niezawierających konserwantów. Leki i produkty okulistyczne obejmują zarówno sprawdzone klasyki z dziedziny okulistyki, jak też najbardziej innowacyjne produkty z zakresu diagnostyki, chirurgii i leczenia bardziej specyficznych lub rzadkich jednostek chorobowych. 

 

EKSPERT W DZIEDZINIE TERAPII BEZ KONSERWANTÓW 


Podstawową rolą substancji konserwujących w preparatach okulistycznych było utrzymanie jałowości tych preparatów przez cały okres ich przydatności do użycia oraz zapewnienie bezpiecznego stosowania przez okres od 4 do 6 tygodni po otwarciu opakowania. Niestety wiele badań naukowych in vivo i in vitro potwierdziło, że konserwanty wykazują także działanie toksyczne na tkanki powierzchni oka. Stosowanie preparatów ze środkiem konserwującym szczególnie długotrwale wiąże się z występowaniem dolegliwości takich jak: pieczenie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, uczucie ciała obcego, które czasem nie są kojarzone właśnie z objawami ubocznymi wywołanymi przez konserwant. W celu uniknięcia wtórnego zanieczyszczenia i rozwoju drobnoustrojów w trakcie terapii, konieczne jest stosowanie albo środków konserwujących, albo opracowanie takiego systemu podawania kropli, aby pozostała część leku nadal była jałowa.

Pod koniec lat 60. XX wieku pojawiły się opakowania jednodawkowe. Opakowania wielodawkowe niewymagające stosowania konserwantów zostały opracowane dopiero w latach 90. XX wieku. Pierwsza taka butelka na świecie została opracowana przez firmę Henriego CHIBRETA (syna Jeana). Buteleczka ABAK® odniosła najpierw sukces we Francji. Następnie idea kropli bez konserwantów rozprzestrzeniła się po całym świecie, dzięki licznym pracom naukowym światowych okulistów, którzy podobnie jak prof. Baudouin z Francji, doszli do wniosku, że konserwanty są szkodliwe dla oczu. Po raz kolejny producenci leków okulistycznych podążyli za przykładem Thea. Dziś ABAK® to najlepiej sprzedająca się "buteleczka bez konserwantów" na całym świecie. 

Najnowsze z wyzwań podjętych przez Laboratoires Thea to zastosowanie formuły "bez konserwantów" do innych niż krople do oczu postaci leków (żeli lub lepkich roztworów) i znalezienie rozwiązania innego niż opakowanie jednodawkowe. Wprowadzono na rynek innowacyjną tubkę, która pozwala dozować niezawierające konserwantów żele tak, aby pozostały jałowe przez cały okres stosowania. Z tym przedsięwzięciem związane było stworzenie wyjątkowej linii produkcyjnej, która pozwala pakować produkt w sposób sterylny (technologia Steri-Free ®).

Dzięki tym odkryciom Thea wciąż pozostaje pionierem i liderem w dziedzinie walki ze szkodliwymi dla oczu konserwantami na rynku okulistycznym. 

Innowacyjne opakowania Thea®

 

ABAK® SYSTEM

Dzięki zastosowaniu opakowania z tym systemem krople do oczu bez konserwantów zachowują sterylność nawet do 3 miesięcy po otwarciu i są wygodne w użytkowaniu. - dowiedz się więcej >>>

STERI-FREE® SYSTEM

Nowa technologia opakowania pozwala firmie oferować żele, które zawierają tylko podstawowe składniki tzn. wolne od konserwantów i innych substancji drażniących, przy zachowaniu sterylności przez cały okres użytkowania preparatów - dowiedz się więcej >>>

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ 


Wszystkie produkty Thea są wytwarzane w oparciu o najwyższe standardy.

Nasz system zarządzania jakością spełnia wymagania:

normy ISO 9001 dotyczącej zarządzania,
normy ISO 13 485 dotyczącej wyrobów medycznych,
Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) w obszarze produktów farmaceutycznych.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania wyrobów medycznych i farmaceutycznych pozwala zagwarantować odpowiednią kontrolę dokumentów, zarządzanie zmianami, audyty dostawców oraz prowadzenie wszelkich wymaganych działań prewencyjnych i naprawczych.

Pracownicy Działu Jakości dbają o przestrzeganie polityki ciągłego doskonalenia, budują zadowolenie klienta oraz zwiększają zaufanie ze strony naszych partnerów.

Poznaj produkty Thea  

facebook
hyabak.pl