Edukacja medyczna

Dzielmy się wiedzą

W Thea stawiamy nie tylko na innowacje. Edukacja oraz propagowanie wiedzy zawsze stanowiły tradycję w rodzinie Chibret. Dlatego także dziś Thea wspiera wiele różnorakich projektów i przedsięwzięć edukacyjnych.

Ponieważ praktyki w medycynie ulegają ciągłej ewolucji, Thea wspiera międzynarodowe szkolenia, mające na celu przygotowanie młodych lekarzy do wdrażania najnowszej wiedzy medycznej w obszarze profilaktyki i leczenia chorób oczu.
Jako że właśnie to nowe pokolenie przyczyni się w przyszłości do rozwoju okulistyki, Thea nagradza nowe inicjatywy, kreatywność i wyobraźnię młodych badaczy i aktywnie wspiera promocję ich odkryć w światowej społeczności naukowej.

Edukacja medyczna

Młodzi okuliści

W 2014 roku powstała inicjatywa organizacji spotkań dla młodych lekarzy okulistów pod nazwą European Young Ophthalmologists’ Meeting. Thea wspiera to przedsięwzięcie od samego początku.

W lipcu 2018 roku spotkanie odbyło się w Krakowie, a tematem przewodnim było „Praktyczne podejście do okulistyki”.

Dowiedz się więcej na mlodziokulisci.pl

Edukacja medyczna

TROPHY

W 2012 roku Thea zapoczątkowała konkurs TROPHY – Théa inteRnational cOntest of clinical cases in PatHologies of the eYe.
TROPHY to coroczny konkurs, którego celem jest zachęcenie stażystów okulistyki do wzięcia aktywnego udziału w rozwoju swojej specjalizacji poprzez dzielenie się doświadczeniami i wynikami prowadzonych przez nich przypadków klinicznych. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu, jakim się cieszył, rozwinęliśmy go na kolejne kraje świata.
Każda edycja jest skupiona wokół określonego tematu. Troje laureatów zostaje zaproszonych przez Thea, by przedstawić wybrany przez siebie przypadek kliniczny na sympozjum organizowanym równolegle z konkursem.

Dowiedz się więcej na thea-trophy.com