Edukacja medyczna

Dzielmy się wiedzą

W Thea stawiamy nie tylko na innowacje. Edukacja oraz propagowanie wiedzy zawsze stanowiły tradycję w rodzinie Chibret. Dlatego także dziś Thea wspiera wiele różnorakich projektów i przedsięwzięć edukacyjnych.

Ponieważ praktyki w medycynie ulegają ciągłej ewolucji, Thea wspiera międzynarodowe szkolenia, mające na celu przygotowanie młodych lekarzy do wdrażania najnowszej wiedzy medycznej w obszarze profilaktyki i leczenia chorób oczu.
Jako że właśnie to nowe pokolenie przyczyni się w przyszłości do rozwoju okulistyki, Thea nagradza nowe inicjatywy, kreatywność i wyobraźnię młodych badaczy i aktywnie wspiera promocję ich odkryć w światowej społeczności naukowej.

Edukacja medyczna

Młodzi okuliści

W 2014 roku powstała inicjatywa organizacji spotkań dla młodych lekarzy okulistów pod nazwą European Young Ophthalmologists’ Meeting. Thea wspiera to przedsięwzięcie od samego początku.

W lipcu 2018 roku spotkanie odbyło się w Krakowie, a tematem przewodnim było „Praktyczne podejście do okulistyki”.

Edukacja medyczna

TROPHY

W 2012 roku Thea zapoczątkowała konkurs TROPHY – Théa inteRnational cOntest of clinical cases in PatHologies of the eYe.
TROPHY to coroczny konkurs, którego celem jest zachęcenie stażystów okulistyki do wzięcia aktywnego udziału w rozwoju swojej specjalizacji poprzez dzielenie się doświadczeniami i wynikami prowadzonych przez nich przypadków klinicznych. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu, jakim się cieszył, rozwinęliśmy go na kolejne kraje świata.
Każda edycja jest skupiona wokół określonego tematu. Troje laureatów zostaje zaproszonych przez Thea, by przedstawić wybrany przez siebie przypadek kliniczny na sympozjum organizowanym równolegle z konkursem.

Dowiedz się więcej na thea-trophy.com

Edukacja medyczna

European Board of Ophthalmology (E.B.O.)

E.B.O. – Europejska Rada Okulistyczna – została utworzona w 1992 roku w Londyniew celu ujednolicenia praktyk okulistycznych w Europie i dostosowania ich do najwyższych standardów poprzez przyznanie europejskiego dyplomu. Każdego roku wielu młodych okulistów zdaje egzamin, który odbywa się podczas corocznego kongresu S.F.O. (Francuskie Stowarzyszenie Okulistyki). W 2015 r. 641 kandydatów z 32 różnych krajów zebrało się w Paryżu, aby zdać egzamin międzynarodowy. Thea wspiera tę organizację od jej stworzenia.

Dowiedz się więcej na ebo-online.org

Edukacja medyczna

Eye Nutrition Meeting

Zainicjowane przez Thea w 2015 roku spotkaniaEyeNutrition to wzorcowy kurs szkoleniowy dla europejskich okulistóww zakresie żywienia. Jego celem jest zapoznanie specjalistów z najnowszymi badaniami i odkryciami dotyczącymi żywienia w zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem.

Dowiedz się więcej na eyenutritionmeeting.com

Edukacja medyczna

EVER

Thea jest partneremEVER (European Association for Vision and Eye Research). EVER jest wiodącym stowarzyszeniem w zakresie badań okulistycznych w Europie. Coroczny kongres EVER daje możliwość młodym europejskim badaczom do zaprezentowania swoich prac i dorobku.

Dowiedz się więcej na www.ever.be, www.ever-f.eu