Innowacje

System Steri-Free®

Nowy system Steri-Free® powstał dzięki zaawansowanym projektom, dotyczącym opracowywania nowych technologii opakowań dla produktów bez konserwantów. Firmie zależało na stworzeniu opakowania dla preparatów mających wyższą lepkość, np. żeli. Głównym celem miało być spełnienie dwóch warunków: opakowanie powinno być wielodawkowe i jednocześnie zachowywać sterylność przez cały okres użytkowania produktu. Włoski zakład firmy Laboratoires Thea, produkujący butelki ABAK®, został przeprojektowany tak, aby można było w nim produkować to innowacyjne opakowanie.

Główna innowacja polega na wprowadzeniu pompki próżniowej Mega Airless Pump, która zapewnia nie tylko zachowanie sterylności żelu po otwarciu i w trakcie użytkowania, ale także dokładną i wygodną aplikację.

Nowoczesne opakowanie z systemem Steri-Free® pozwala firmie oferować żele, które zawierają tylko podstawowe składniki, tzn. są wolne od konserwantów i innych substancji drażniących. Dzięki temu wynalazkowi firma Laboratoires Thea wzmacnia swój wizerunek pioniera i lidera w walce z niepożądanymi skutkami działania konserwantów w produktach okulistycznych. Produkt dostępny na rynku polskim, w którym wykorzystano system Steri-Free® to żel do higieny wrażliwych okolic oczu – Blephagel®.