Innowacje

System ABAK®

Zanim system ABAK® został wprowadzony do masowej produkcji, przeszedł ponad 90 różnych modyfikacji, z których każda poddana była szczegółowym badaniom i testom. Trwało to ponad 10 lat, aż została wprowadzona na rynek pierwsza na świecie wielodawkowa butelka ABAK®, umożliwiająca wyeliminowanie konserwantów. W butelkę wbudowana jest membrana filtrująca, która pozwala na utrzymanie jałowości zawartości butelki przez okres od 2 do 3 miesięcy. Jednocześnie zachowany został tradycyjny, wygodny dla pacjenta sposób zakraplania. Każdy szczegół systemu ABAK® jest nie bez znaczenia i został starannie przemyślany. Wszystko po to, aby zachować jak najmniejszy rozmiar butelki, wygodę i precyzję zakraplania.

 

 

System ABAK® był przez cały czas udoskonalany. Ostateczne zmiany technologiczne zostały zakończone w 2005 roku – wtedy powstał system ABAK® III generacji, który jest sprzedawany obecnie.

 

 

W portfolio firmy w butelce ABAK® występują wszystkie nawilżające krople do oczu np. Hyabak® lub Thealoz Duo®, lek przeciwalergiczny Zabak®, a także produkty lecznicze na receptę np. niesteroidowe przeciwzapalne krople do oczu.
System ABAK® jako pierwszy otworzył drogę do świata bez konserwantów w okulistyce.
Jedno opakowanie ABAK® jest przepisywane średnio co 3 sekundy na świecie.